OZNÁMENÍ z 28. června 2020
(13. neděle v mezidobí)

V pondělí 29. června je slavnost sv. Petra a Pavla, apoštolů – doporučený svátek.
V úterý 30. června je památka Sv. prvomučedníků římských.
V pátek 3. července je svátek sv. Tomáše, apoštola; je to zároveň první pátek v měsíci, po mši sv. v Kročehlavech bude následovat krátká adorace.
V neděli 5. července je slavnost sv. Cyrila a Metoděje, patronů Evropy, hlavních patronů Moravy. Ve Vrapicích a v Hnidousích budou slaveny bohoslužby slova.
V červnu se po každé mši sv. modlíme litanie k Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu.

Ve středu 1. července zve CČSH na ekumenickou bohoslužbu od 17.00 hod (budova bývalé synagogy; sbor Církve československé husitské v Kladně, ulice Plk. Stříbrného).
Během letních prázdnin (1.7.-31.8.) NEBUDOU pravidelné čtvrteční adorace; dále NEBUDOU slaveny: ranní mše sv. ve středu u P. Marie, odpolední páteční mše sv. ve Vrapicích, ranní latinské mše sv. u P. Marie (1. a 3. sobota v měsíci) ani odpolední sobotní mše sv. v Kročehlavech (2. sobota v měsíci).

Vážení a milí farníci,
sestry a bratři v XP,

dovolte opět několik informací a pozvánek.
Nejprve připomenu dnešní pouť ke sv. Janu v Dubí od 19.00 hod.
Dále se blíží pouť škapulířového bratrstva (16.7., na slavnost P. M. Karmelské, mše sv. od 17.30 v klášterním kostele Nejsvětější Trojice ve Slaném). Bratři si pro nás nachystali ještě po mši sv. přednášku, a pak je možnost se chvíli v klášteře zdržet (občerstvení z našich vlastních zásob bude možné následně konzumovat v klášteře).
Posílám také reklamu na penzion Panský dům v Rožmitále pod Třemšínem, který je ve vlastnictví arcibiskupství. Pobytem v tomto zařízení podpoříte mj. naši arcidiecézi.
A v srpnu proběhne žehnání mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze.
V příloze kromě ohlášek naleznete i plakátek ze školky, ve kterém nabízejí dvě volná místa.
Ke slavnosti sv. Petra a Pavla hudební pozdrav od P. L. da Palestriny

Požehnané dny prázdnin a odpočinku!

P. Martin

Škapulířová pouť zde: